Bergen

08:16:52

GMT +02:00

1 kr (NOK)
=
0.65 TL (TRY)
Bugün
Parçalı az bulutlu
5º / 13º
 • Sa
  4º/10º
 • Ça
  4º/6º
 • Pe
  4º/7º
 • Cu
  3º/6º
Norveç’in en büyük ikinci kenti olan Bergen’de gezilecek yerler de haliyle oldukça fazla. Bulunduğu coğrafya nedeniyle oldukça soğuk ama içerisinde geçen Gulf Stream akıntıları nedeniyle de bölgenin en sıcak kenti olan Bergen’de yemyeşil bir gezi serüveni sizi bekliyor. Hazırsanız başlıyoruz!

Balık Pazarı: Bergen denildiğinde ilk akla gelen Balık Pazarı. Çünkü sayısız deniz mahsulü alternatifi ve rengarenk görüntüsüyle Bergen de gezilecek noktalar arasında ilk sırada yer alıyor. Pazarın orijinal adı Fisketorget ve her gün sabah 07.00 ile akşam 19.00 arası açık.

Vagen Koyu: Şehrin en güzel manzaralarından birine hakim koyda zaman geçirebilir, şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

Torgalmenningen Meydanı: Balık Pazarı’nın ilerisinde yer alan meydan, trafiğe kapalı olduğu için rahatça gezebilirsiniz.

Bryggen Bölgesi: 12. yüzyıldan bu yana liman kenti olan şehrin simgesi karakteristik Hansa Evleri. Bu bölgede görebileceğiniz evler Unesco Tarihi Mirası Listesi'nde yer alıyor.

Nordesparken: Şehrin geneli yeşil olduğu için park alanları çok enteresan gelmez diye düşünmeyin. Şehrin en ünlü parklarından biri olan Nordesparken yeşile doyacağınız mekanlardan biri.

Floyen Tepesi: Floibanen Finüküleri'ne binip çıkabileceğiniz tepenin panoramik manzarasına hayran kalabilirsiniz.

Johanneskirken: Şehrin en büyük kilisesi olan Johanneskirken, mimari bir sanat eseri olarak mutlaka görülmeli.

Fiyordlar: Şehrin ve çevresinin en dikkat çekici özelliklerinden biri olan fiyordlar için en az bir günlük süre ayırmalı ve düzenlenen turlara katılmalısınız.