Belgrad

20:05:20

GMT +02:00

1 РСД (RSD)
=
0.05 TL (TRY)
Bugün
12º
Hafif yağmur
8º / 16º
 • Ct
  5º/16º
 • Pa
  6º/17º
 • Pt
  8º/17º
 • Sa
  8º/10º
Belgrad

Şehrin ortasından geçen Tuna ve Sava nehirlerini kolu, yeni ve eski olarak ayrılmış yerleşim düzeni, ünlü gece hayatı, Arnavut kaldırımlı sokakları ve yerel değerleriyle unutulmaz bir Belgrad tatili sizi bekliyor.

Şehrin ortasından geçen Tuna ve Sava nehirlerini kolu, yeni ve eski olarak ayrılmış yerleşim düzeni, ünlü gece hayatı, Arnavut kaldırımlı sokakları ve yerel değerleriyle unutulmaz bir Belgrad tatili sizi bekliyor.
 
 
Genel

Türkiye - Belgrad saat farkı: - 1

Belgrad uçakla kaç saat: 1 saat

Belgrad para birimi: Dinar

Belgrad’da konuşulan dil: Sırpça

Belgrad telefon kodu: 381


Sırbistan denildiğinde akla gelen 5 şeyden biri olan Belgrad, aynı zamanda ülkenin de başkenti. Şehrin ortasından geçen Tuna ve Sava nehirlerinin koluyla yeni ve eski olarak ayrılmış yerleşim düzeni, ünlü gece hayatı, Arnavut kaldırımlı sokakları ve yerel değerleriyle unutulmaz bir Belgrad tatili sizi bekliyor. O halde Belgrad ucuz uçak bileti almanın tam zamanı!

Görülmesi Gereken yerler
Modern ve klasik olmak üzere iki farklı yüzü olan Belgrad’da nehir kıyısında modern bir kafede kahvenizi yudumlarken, şehrin tarihini yansıtan mekanlarında geçmişe doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz.  

Stari Grad (Eski Şehir) ve Nova Grad (Yeni Şehir) olarak ikiye ayrılan Belgrad’da gezilecek yerler genelde eski bölümde yer alıyor. “Yeni şehri de görmek istiyorum.” derseniz size önerimiz nehir kıyısında balıkçıklarıyla ünlü  Zemun. Belgrad’da gezilecek noktalar için aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.


ESKİ ŞEHİR:
Kalemegdan Kalesi ve Parkı (Belgrad Kalesi): Tuna Nehri manzaralı kale ve ona ait parktan oluşan bu alan, şehrin en etkileyici noktalarından biri. Kalenin hakim olduğu manzaradan fotoğraf çektirebilir ve parkta satılan hediyelik eşya stantlarından alışveriş yapabilirsiniz.  

Aziz Sava Katedrali: Şehrin hatta ülkenin en büyük katedrali olan Aziz Sava, gün boyunca görkemli mimarisiyle binlerce turisti etkilerken gece ışıklandırmalarıyla da oldukça etkileyici.

Belgrad Cumhuriyet Meydanı: Belgrad’da tarihsel olayları konu alan heykellere sıkça rastlayabilirsiniz. Bunlardan biri de meydanda yer alan at heykelleri. Yürüyerek keşfettiğiniz şehirde Cumhuriyet Meydanı’nda dinlenerek kısa bir mola verebilir, heykelleri inceleyebilirsiniz.

Skardarlija Caddesi: Şehrin bohem yüzünü yansıtan bu cadde, Arnavut kaldırımları, canlı müzikli restoranları, kalabalık barları ve hatta sevimli konaklama alternatifleriyle oldukça hareketli bir nokta.

Knez Mihailova Caddesi: Kentin en kalabalık caddesi olan Knez Mihailova’da alışverişten yeme-içmeye, eğlenceden mimariye birçok detay bulunuyor. 

Nikola Tesla Müzesi: Ünlü bir bilim adamı olan Nikola Tesla’nın buluşlarını ve kişisel eşyalarını görebileceğiniz müze, Krunska Caddesi’nde yer alıyor.

Ayrıca: Meclis Binası, Eski ve Yeni Saray, Şehir Müzesi, Sava Katedrali, Taş Meydan, Hotel Moskva ve Strahinjica Caddesi şehirde sizi bekleyen diğer duraklar.

Nerede Kalınır?
Belgrad’da otel rezervasyonu yapacaksanız zevkinize ve bütçenize göre bir otel bulabilirsiniz. Konforlu bir konaklama isterseniz beş yıldızlı oteller, merkezi bir otel isterseniz şehir otelleri ya da tasarım benim için önemli derseniz dizayn otellerini tercih edebilirsiniz.  

Belgrad’da kalınacak yerler otellerle sınırlı değil. Şehri bir Belgradlı gibi yaşamak isterseniz de günlük ya da haftalık olarak kiralayabileceğiniz evleri tercih edebilirsiniz. Çoğu Belgrad'lı evini kısa dönemli olarak kiraya verdiği için ev bulmanız oldukça kolay.