Belfast

20:55:19

GMT +01:00

1 £ (GBP)
=
7.87 TL (TRY)
Bugün
Parçalı az bulutlu
4º / 12º
 • Cu
  3º/12º
 • Ct
  6º/13º
 • Pa
  6º/14º
 • Pt
  7º/11º

Lagan Nehri’nin kıyısında, Castlereagh ve Antrim Tepeleri ile çevrili olan bu kent, yemyeşil doğasıyla ön plana çıkıyor. Tarihsel detaylarındaki sanatsal incelik, düzenli kent yerleşimi ve karakteristik mimariye sahip evleriyle ilginizi çekecek bu şehir sizi bekliyor. Şehre adım atmadan önce Belfast’te gezilecek yerler ile ilgili önerilerimizi incelemeye ne dersiniz?

Belfast Şehir Konağı: Belfast’ta gezilecek noktalar arasında yer alan konak, şehir merkezinde yer alıyor. Konak şehrin geçmişine ait önemli izler taşıyor.

Belfast Eye: Şehrin merkezinde yer alan ve London Eye’a benzeyen dönmedolap turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden biri. Belfast Eye’a binerek şehrin panoramik görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Giant's Causeway: Yaklaşık 2 saatlik bir süre ayırmanız gereken bölge, volkanik patlamalar sonucu oluşmuş.

Saint Anne's Katedrali: Hayranlık uyandırıcı bu katedral, mimari detaylarıyla şehrin en dikkat çekici noktalarından biri.

Botanik Bahçesi: Hem şehir sakinlerinin hem de turistlerin en çok dikkatini çeken bölgelerden biri olan bahçe, dünyadaki yüzlerce bitkiye ev sahipliği yapıyor.

Belfast Queens Üniversitesi: Viktoryan tarzı mimarisi ve geniş bahçesiyle dikkat çeken üniversitede ziyaretçiler için özel turlar düzenleniyor.

Belfast Hayvanat Bahçesi: Çocuklarınızla eğlenceli bir gün geçirmek için içerisinde yüzlerce canlı bulunan hayvanat bahçesi ideal bir durak olabilir.

Parlamento Binası: Şehrin en kalabalık noktalarından birinde yer alan bina, görülmeye değer.