Barselona

05:54:20

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
18º
Açık
15º / 22º
 • Sa
  19º/22º
 • Ça
  19º/23º
 • Pe
  20º/26º
 • Cu
  18º/23º

Barselona'da Neler Yapmalısın:

La Rambla’yı gezin!

Akdenizi arkanıza alarak La Rambla caddesine girin ve Plaça Catalunya’ya kadar sokak sanatlarının, gösterilerin, yerel alışveriş dükkanlarının ve restoranların tadını çıkarın.


Plajlarda güneşlenin!

Barselona, upuzun ve temiz plajlarıyla herhangi bir büyük kentten ayrılan bir şehir. Bir gününüzü sahilde doyasıya güneşlenerek ve yüzerek geçirin. Onlarca farklı milletten insanlarla tanışın.

 

Barri Gotic’te tarihi yaşayın!

Şehrin tarihi dokusu Barri Gotic bölgesinde maksimum şekilde muhafaka edilmiş. Eski dar sokaklarda kaybolun, civardaki birçok önemli müzeyi gezin.

 

Flamenko performansı izleyin!

Her ne kadar kökeni, İspanya’nın daha güney kesimlerinde olsa da Barselona’da da güzel flamenko performansları izleyebileceğiniz yerler var. Geleneksel İspanyol müzik ve danslarından olan flamenkoyu keşfetmeden dönmeyin.

 

Yerel lezzetleri tadın!

Yerel restoranlara yada sahile yakın yerlerdeki “chiringuito”lara girip İspanya ve Katalunya’ya özel lezzetleri deneyin. Sangria ve tapa bunlardan sadece ikisi.

 

Gaudi’yi keşfedin!

Barselona için neden “Gaudi’nin şehri” denir, öğrenin. Şehrin her yerine yayılmış eserleriyle Gaudi’yi keşfetmeniz zor olmayacaktır!