Bangkok

21:29:19

GMT +07:00

1 ฿ (THB)
=
0.19 TL (TRY)
Bugün
31º
Hafif yağmur
28º / 35º
 • Ça
  28º/34º
 • Pe
  29º/35º
 • Cu
  29º/35º
 • Ct
  24º/30º

Nehir turuna çıkın

Chao Phraya nehri üzerinde yapacağınız bir gezi size Bangkok’un en önemli manzaralarını farklı bir atmosferde tatma imkânı tanıyacak. Bu fikir ilginizi çekiyorsa, bunu bir adım ileriye taşıyıp akşam yemeğinizi şehrin ışıkları arasında süzülerek yiyebilirsiniz.

 

Tayland yemeklerini tadın

Tayland mutfağını ülkenin orta, kuzey, kuzeydoğu ve doğu kesimlerine ait dört farklı sınıfa ayrılıyor. Bangkok’ta ise bunların hepsini bulmak mümkün. Özellikle kurutulmuş değil taze bitki ve baharat kullanımıyla ünlü olan Tayland mutfağı Khanom Chin adı verilen pirinç makarnasından Tom Yam Kung adındaki karides ve çeşitli otlar içeren çorba türüne, kızarmış böceklere kadar birçok ilginç örneği içinde barındırıyor. Bütçenize ve zevklerinize göre bu yemekleri Bangkok’un her yerinde bulabileceğiniz sokak satıcılarından lüks mekânlara kadar her türlü ortamda deneyebilirsiniz.

 

Bangkok’un gece hayatını yaşayın

 Bangkok’un canlılığıyla ünlü gece hayatında her zevke uygun bir şey bulmak mümkün; en çılgın gösterilerden en zarif mekânlara, canlı müzikten gece alışverişine kadar ilginizi çeken gece aktivitesi her ne olursa olsun, burada bulmamanız çok zor. Özellikle Patpong ve Sukhumvit gibi turistlere yönelik mekânların yoğunlukta bulunduğu bölgelerin canlılığı görülmeye değer.

 

Şehrin manzarası eşliğinde akşam yemeğinizin tadını çıkarın

 Bangkok’ta yüksek binaların teraslarında bulunan birçok restoran, ziyaretçilerine bambaşka bir akşam yemeği deneyimi sunuyor. Bu büyük ve karışık şehri, curcunasından uzakta, tepeden seyrederken yiyeceğiniz yemeğin tadı bir başka olacaktır.