Auckland

02:19:47

GMT +12:00

1 $ (NZD)
=
3.89 TL (TRY)
Bugün
15º
Hafif yağmur
13º / 18º
 • Sa
  14º/18º
 • Ça
  16º/19º
 • Pe
  15º/19º
 • Cu
  14º/20º
Ülkenin kuzeyinde konumlanan ve Pasifik Okyanusu’na kıyısı bulunan Auckland, her daim parlayan güneşi ve yemyeşil doğasıyla huzuru ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Genç nüfusun fazla olduğu kente ayak basmadan önce Auckland’da gezilecek yerler alternatiflerine göz atmaya ne dersiniz.

Auckland Müzesi: Pasifik ve Yeni Zelanda halkının geçmişine ışık tutan müze, Auckland’da gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Auckland Sky Tower: Şehri kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz bu kule, modern detaylar içeriyor.

Eden Park: Şehrin yeşil alanları oldukça fazla. Bunlardan biri de çevre düzenlemesiyle dikkat çeken Eden Park.

Auckland Hayvanat Bahçesi: Yüzlerce canlı çeşidini görebileceğiniz hayvanat bahçesi, çocuklarınızla vakit geçirmek için ideal bir nokta.

Waiheke Adası ve Rangitoto Adası: Şehre gelmişken görmeniz gereken yerden biri olan bu adalar, yapacağınız deniz yolculuğu sonrası güzel bir mola olacak.

St. Patrick’s Katedrali: Şehrin merkezinde, Federal Caddesi’nde yer alan katedral, heybetli mimarisiyle dikkat çekiyor.

Auckland Sanat Galerisi: Geniş bir sanatsal koleksiyona sahip müzeyi mutlaka görmelisiniz.

MOTAT Müzesi: Teknoloji ve toplu taşıma ile ilgili detaylarla karşılaşacağınız müze, sizi ve ailenizi ülkenin tarihinde bir yolculuğa çıkaracak.

Howick Historical Village: Şehir halkının 19. yüzyıl başlarındaki hayatına ışık tutan açık hava müzesinde alışveriş yapabilir, kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

Kraliçe Caddesi: Şehrin en kalabalık ve turistik bölgelerinin başında gelen bu caddede; ünlü mağazalar, kafeler ve restoranlar yer alıyor.