Atlanta

13:05:39

GMT -04:00

1 $ (USD)
=
6.04 TL (TRY)
Bugün
17º
Hafif yağmur
14º / 21º
 • Cu
  10º/20º
 • Ct
  12º/15º
 • Pa
  10º/20º
 • Pt
  10º/22º

Dünyanın en büyük şirketlerine ev sahipliği yapan Atlanta’da gezilecek yerler; parklar, müzeler, mimari şaheserler olarak sıralanabilir. Şehrin kalabalık caddelerinden dolaştıktan sonra park ve bahçelerde ferahlayabilirsiniz. Tarihe meraklıysanız da kent geçmişine ışık tutan müzeleri ziyaret edebilirsiniz. “Şehri keşefe hazırım!” diyorsanız Atlanta’da gezilecek noktalar sizi bekliyor.

Botanik Bahçesi: Şehrin en büyük simgelerinden biri olan bahçe 30 dönümlük bir arazi üzerinde yer alıyor. Özel çiçek türlerinden, tanıdık bitki çeşitlerine kadar sayısız çeşitle karşılaşacağınız bahçe, huzurlu bir gezi durağı olabilir.

Coca Cola Müzesi: Dünyanın en bilinen markalarından biri olan Coca Cola’yı evinde ziyaret edebileceğiniz müze, oldukça eğlenceli bir gezi vadediyor.

Olimpik Park: Şehrin tarihinde önemli bir yeri olan ve 1996 Dünya Olimpiyatları’nın düzenlendiği alan, her daim kalabalık ve canlı görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Stone Mountain: Şehrin ilgi çekici bölgelerinden biri olan dağlık alanda doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Atlanta Hayvanat Bahçesi: 1000’den fazla hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinde, hiç görmediğiniz canlı türlerini görebilirsiniz.

CNN: Dünyanın en büyük televizyon kanallarının başında gelen CNN binasını özel turlarla gezebilirsiniz.

Georgia Akvaryum: Mavi sularda yüzen sevimli canlıları merak ediyorsanız burası tam size göre. Canlı gösterilerin yanı sıra yüzlerce deniz canlısını da görebileceğiniz akvaryum, çocuklarınız için çok eğlenceli bir gezi noktası.

Atlanta Tarih Merkezi: Oldukça geniş bir alan üzerinde yer alan bahçesiyle müze binası, 1926 yılında açılmış. Müze, şehrin geçmişine ışık tutuyor.