Amsterdam

21:13:43

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
11º
Az bulutlu
6º / 16º
 • Ça
  5º/11º
 • Pe
  3º/11º
 • Cu
  3º/12º
 • Ct
  4º/12º

Anne Frank’ın evini görün
Dünyanın en ünlü günlük yazarlarından olan Anne Frank ve ailesinin II. Dünya Savaşı sırasında saklandıkları ve görün ve savaş yıllarının atmosferini hissedin.

 

Kendinizi sanata bırakın
Amsterdam bir sanat kenti. Kentte birçok sanat galerisi ve müze bulunuyor. Rembrandt Müzesi ve Rijksmuseum gibi müzeleri es geçmeyin.

 

Jordaan sokaklarında kaybolun
Kentin sanat hayatının yoğunlaştığı Jordaan bölgesinin huzurlu sokaklarında yürüyüşe çıkın. Sanatçıların atölyelerinin arasında gezin.

 

Bisiklet kiralayın
Amsterdam bir bisiklet kenti. Kent merkezinde yaşayan Amsterdamlıların çoğu, ulaşım için bisiklet kullanıyor. Siz de onlar gibi yapın. Bu kanallar kentinin tadını iki teker üstünde çıkarın. Bisikletinizi MacBike’dan kiralayabilirsiniz. MacBike, aynı zamanda rehberli bisiklet turları da düzenliyor.

MacBike Central Station, Stationsplein 5
MacBike Leidseplein, Weteringschans 2
MacBike City Hall, Waterlooplein 199
MacBike Jordaan, Marnixstraat 220

www.macbike.nl

 

Gece dışarı çıkın
Amsterdam küçük olmasına rağmen, dünyadaki gece hayatı trendlerine yön veren kentlerden biri. Özellikle kulüp kültürünün oluşmasında büyük payı olan Amsterdam’ın kulüplerini ziyaret edin. Kendinizi DJ’in size sunduğu ritmlerle dans pistine atın.

 

Kanallarda tekne ile gezin;
Bir turizm klişesi olsa da Amsterdam’a kadar gitmişken, kanallarda tekne gezintisi yapmadan olmaz. Gezi düzenleyen acentelerin çoğunu, tren istasyonu civarında bulabilirisiniz.

 

Şarküterileri dolaşın
Eğer peynirle aranız iyiyse gezinizin son gününde şarküterileri dolaşın ve Hollanda’nın meşhur gouda peynirinden alın.