Amman

19:53:07

GMT +03:00

1 JD (JOD)
=
8.52 TL (TRY)
Bugün
21º
Açık
14º / 29º
 • Ct
  19º/32º
 • Pa
  17º/30º
 • Pt
  14º/22º
 • Sa
  10º/23º

Ürdün, en fazla puan alan tatil yerlerinden biridir ya da turizm anlayışında büyük bir değişiklik yapmak isteyen kişiler için idealdir. Bavul.com, Ürdün başkenti Amman’ı ülkenin en önemli turizm noktası olarak tavsiye eder. En iyi seyahat seçeneğine karar vermenize yardımcı olmak için Paravion, Amman uçak bilet seçeneklerinin tam bir listesini sunar.

 

Üç basit adım, Amman için en iyi seyahat seçeneğini garanti edecektir: Tatile çıkmak istediğiniz ve Amman uçak bileti tekliflerini incelemek istediğiniz zaman aralığını seçin; en iyi uçak bileti seçimi için gösterilen sonuçları karşılaştırın; ± 3 günlük bir zaman aralığı için en uygun Amman uçak bileti fiyatlarına yönelik tavsiyeleri inceleyin. Seçiminizi yaptıktan sonra doğruca Bavul.com web sitesi üzerinden uçak biletlerinizi ayırtabilirsiniz. Amman uçak biletleri fırsatlarının yanı sıra konaklama seçenekleri ve şehrin turistik yerleri hakkında da ayrıntılı bilgiler sunulmaktadır.

Amman için gerçek zamanlı uçak bileti ve konaklama rezervasyonu

Amman uçak biletleri için en uygun teklifi bulduğunuzda doğruca Bavul.com online sistemi üzerinden Ürdün başkentine yapacağınız yolculuğu düzenleyebilirsiniz. Amman uçak biletlerinizi ve şehirdeki otel odanızı ayırtın ve seyahat programınızı oluşturmaya başlayın.

Çöl kapılarında modern bir şehir – Amman uçak bileti seçenekleri

Amman, Ürdün başkenti, uçak biletlerinizi ayırttıktan sonra ve seyahat programınızı oluşturmadan önce bu şehrin doğası hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanıdır. Eski ve yeni dünya arasındaki karşıtlığı ve çöllerle kaplı Ürdün Vadisindeki coğrafi konumun karşıtlıklarını şaşırtıcı bir şekilde birleştiren kentsel bir alandır. Tek kelimeyle: Amman.

Amman uçak biletleri ile antik geçmişten modern çağa yolculuk

Amman, eski medeniyet ile modern toplum arasındaki bağlantıyı kuran iki şehrin tarihini yansıtır. Ürdün başkentinin Neolitik geçmişinin izlerinin yanı sıra etkileyici modern mağazaların, kafelerin, restoranların ve otellerin çeşitliliğini fark edeceksiniz. Tevrat’ta Amman (sonradan Rabbath Ammon diye adlandırılan), M.Ö. 1200 yıllarında amonitlerin başkentiydi. Yunan ve Roma döneminde yeniden inşa edilen şehir, Yunan hükümdarı Ptolemeu Philadelphus II tarafından Philadelphia olarak yeniden adlandırılmıştır. Şehir, M.Ö. 30’da Herod yönetimi altında Amman ismini almıştır ve şu anda bölgedeki en iyi korunmuş Roma şehirlerinden biri olduğu düşünülmektedir.

Amman uçak biletleri teklifini seçerek harikalar şehrini keşfedin

Ürdün başkentini ziyaret etmeye karar verirseniz ve Amman için uçak biletlerinizin rezervasyonunu gerçekleştirdikten sonra coğrafi yapısı gibi bu şehrin özel tarzını oluşturan harikalardan bir kaçını keşfetme fırsatınız olacaktır: Amman, cebel olarak adlandırılan yedi tepe üzerine kurulmuştur. Bu tepelerin kendi trafik zincirlerine sahip olmasından dolayı Amman’ın farklı alanları, kendi zincirinin temelinde adlandırılır. İlk halka merkeze en yakın olanıdır ve 8. halka en uzaktakidir. Amman’ın eski merkezi amfitiyatro çevresinde yer alırken ofis binaları ve oteller ise tüm şehre yayılmaktadır. Amman Tepesi yakınlarındaki ve Shmeisani’deki pek çok büyük mağaza, restoran ve otelin yanı sıra, Abdoun’da çok sayıda güzel kafe ve restoran bulunmaktadır.

Ürdün’deki diğer tatiller

Bavul.com, Ürdün’ü tatil için en iyi turistik beldeler arasında tavsiye eder. Ürdün uçak biletleri ve otelleri hakkında bilgiler ve bunlar için online rezervasyon fırsatını sunuyoruz.

Bavul.com: Amman için uçak biletlerinin online rezervasyonu
İnternet kaydı Amman için uçuşlar