Alicante

19:06:34

GMT +02:00

1 € (EUR)
=
6.55 TL (TRY)
Bugün
15º
Parçalı bulutlu
14º / 17º
 • Ct
  14º/18º
 • Pa
  15º/22º
 • Pt
  16º/21º
 • Sa
  17º/21º
Sokaklarında dolaşırken yüzünüze çarpan portakal kokuları, açık pencereli evlerden dışarı süzülen melodiler, Orta Çağ’a doğru gizemli bir yolculuğa çıkabileceğiniz sokaklar ve sıcacık bir iklimle süslü bir tatile doğru yol almak üzeresiniz. O halde Alicante’de gezilecek yerler sizi bekliyor.


Santa Barbara Kalesi: Alicante’de gezilecek noktalar arasında ilk sıralarda yer alan bu kale, Benacantil Dağı’nın tepesinde yer alıyor. İspanya’da yer alan Orta çağ kalelerinin en büyüğü olma özelliğine sahip Santa Barbara, 9. yüzyıl dolaylarında Müslümanlar tarafından inşa edilmiş.


Alicante Arkeoloji Müzesi: Yaklaşık 10000 adet farklı parçanın yer aldığı müze, Taş Devri, Roma Dönemi ve Orta Çağ’a ait fikir veriyor. Müze, pazartesi günleri kapalı oluyor.


Tabarca Adası: Şehrin mutlaka görülmesi gereken noktalarından biri olan Tabarca’da muhteşem bir doğayla karşılaşabilirsiniz.


Alicante Belediye Binası: Şehrin simgelerinden biri olan bina ve çevresi her daim meraklı turistler ile çevrili oluyor. 18. yüzyılda inşa edilen binanın mimarı Lorenzo Chápuli.


Playa del Postiguet Plajı: Şehrin turizmde öne çıkmasının en büyük nedenlerinden biri de plajları. Bu plajlar arasında öne çıkan Playa del Postiguet ise uzun kumsalı ve aktivite alanlarıyla zaman geçirilmesi gereken noktaların başında geliyor.


Alicante Tiyatrosu: Gezi rotalarınız arasında yer alabilecek tiyatro binası, mimari detaylarıyla dikkat çekiyor.