Pegasus Havayolları Uçak Bileti Online Sorgulama ve Rezervasyon

Bir hava yolu şirketi hakkında bilgi arayın
Pegasus Havayolları, 2 yabancı firmanın Türkiye’deki ticari girişimleri olarak 1995’te doğdu. “Charter havayolu” olarak kurulan Pegasus Havayolları, inişli çıkışlı bir dönemin ardından kendine yer edinmeye başladı ve 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınarak tamamen yerli bir markaya dönüştü.
 
Yönetim kurulu başkanı olan Ali Sabancı, Pegasus Havayollarını “charter havayolu” firması yerine düşük fiyatlı havayolu firması olarak konumlandırdı. Pegasus Havayolları o noktadan sonra dikkat çekici atılımlara imza atmaya başladı. Her yıl büyüyen firma yeni nesil Boeing 737’lerden sipariş eden ilk Türk firması unvanını aldı. Büyümesini devam ettiren Pegasus, 2012 yılında Türk Sivil Havacılık tarihinin o ana kadarki en büyük siparişini vererek Airbus firmasıyla 100 uçaklık bir anlaşma imzaladı.
 
Düşük maliyetli uçak bileti konseptini benimseyen Pegasus Havayolları, ucuz uçak bileti politikasını desteklemek için uçuş öncesi, sonrası ve sırasında, Pegasus Cafe, koltuk seçimi, uçuş öncesi yemek siparişi gibi ek hizmetler sunmaya başladı.
 
Ticari alanda birçok ilke imza atan Pegasus kurumsal anlamda da ilklerin uygulayıcısı oldu. 2008 yılında firma, filosuna yeni katılan uçaklara kendi personelinin yeni doğan kız çocuklarının adını vermeye başladı. Bunun yanı sıra uçak içi güvenlik demosunu yine personelinin çocuklarının yer aldığı bir videoyla sunmaya başladı. Bu ve benzer uygulamalarıyla firma, samimi, genç ve dinamik bir izlenim yarattı. 
 
Türkiye’nin en genç uçak filosuna sahip olan firma, güvenlik konusunda, düşük maliyetli havayolu firmalarını çok azının yaptığı hamleleri yaparak uçuş ekibi ve teknik personelini eğitmek üzere kendi merkezlerini kurdu.
 
Ucuz uçak bileti veya uygun fiyatlı uçak bileti denince akla gelen ilk firma hâline gelen Pegasus Havayolları, “uçmak herkesin hakkı” ilkesini benimseyerek 2013 yılında 16.5 milyon yolcunun tercihi oldu ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu firması unvanını kazandı.
 
 

Bagaj Politikaları

* Yasal uyarı: Bagaj taşıma hakkı sadece bilgi amaçlıdır. Bagajınızın maksimum ağırlığı elektronik biletinizde görüntülenmektedir. Bavul.com yetkilisinden ve taşıyıcı web sitesinden bagaj hakkında tam bilgi edinebilirsiniz.

Pegasus Havayolları

Bu havayolu için mevcut bagaj politikası bulunmamaktadır