Aeroflot Uçak Bileti Online Sorgulama ve Rezervasyon

Bir hava yolu şirketi hakkında bilgi arayın
Rusça’dan doğrudan çevrildiğinde “hava filosu” ya da “uçak filosu” anlamına Aeroflot, dünyanın en eski hava yolu firmalarından biridir. Hatta firmanın tarihçesini Rusya Federasyonu’nun kuruluşundan da önceki yıllara, 1923’e kadar takip etmek mümkündür. 
 
Rusya Federasyonu Kurulana kadar dünyanın en büyük hava yolu firması olma unvanını da elinde bulunduran Aeroflot, Rusya Federasyonu’nun öncülü olan Sovyetler Birliği’nin, hava yolu taşımacılığının esas taşımacılık türü olmasına karar vermesiyle kuruldu. Birliğin sivil havacılık filosu olarak planlanan Aeroflot için belirlenen hedef, tüm önemli birlik şehirlerini havayolu ağıyla birleştirmekti. Bu nedenle ağırlıklı olarak dâhili uçuşlara öncelik veren firma kısa zamanda ve oldukça hızlı bir şekilde büyümeye başladı.
 
Sovyetler Birliği’nin yayıldığı devasa yüzölçümünün ve sahip olduğu büyük nüfusun avantajını kullanan Aeroflot, 1950 yılında bir milyon altı yüz bin yolcu taşımayı başardı. 1961 yılına gelindiğindeyse firma, yüksek beklentileri bile aşarak ani bir sıçrayış yaptı ve yirmi bir milyon altı yüz bin yolcu taşıdı. Bu sıçramada filoya eklenen ve dünyanın ilk yolcu jetlerinden olan uçakların da etkisi büyüktü. 1967 yılında dev bir yapılanmaya dönüşmüş olan Aeroflot, 10.000 uçaklık bir filoya, 600.000’den fazla çalışana sahipti ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren tüm hava yolu firmalarının toplamından daha büyük bir şirket olmuştu.
 
1990’larda Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla, Aeroflot’un bağımsızlığını kazanan ülkelerde kalan mülk ve uçakları, o ülkelerin millî hava yollarının bel kemiğini oluşturacaktı. Aeroflot’un büyük kısmı ve adıysa Rusya Federasyonu’nda kaldı. 
 
Bu sürecin ardından yeniden yapılanma ve marka imajı yenileme çalışmalarına girişen Aeroflot, filosunu yenileyerek, uluslararası uçuşlara da daha fazla önem vermeye başladı ve toparlanma sürecine girdi. Rusya Federasyonu’nun bayrak taşıyıcı firması kabul edilen Aeroflot, bu nedenle Rusya Hava Yolları olarak da anılmaktadır.
 
Rus Sivil Havacılık Tarihi’nin hatta Rusya yakın tarihinin ayrılmaz bir parçası olan Aeroflot, yolcu taşımacılığı dışında, İkinci Dünya Savaşı’nda asker, araç – gereç, ağır kargo taşımacılığı gibi görevler üstlenmiş, kuşatma veya işgal altındaki şehirlere erzak ulaştırmıştır. Ayrıca Rusya Devlet Başkanı’nın uçağı da Aeroflot filosuna mensuptur. 
 
Rusya Hava Yolları, bugün yenilenmiş yüzü marka imajı ve 162 uçaklık filosuyla, dünyanın 129 noktasına tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. 
 
 

Bagaj Politikaları

* Yasal uyarı: Bagaj taşıma hakkı sadece bilgi amaçlıdır. Bagajınızın maksimum ağırlığı elektronik biletinizde görüntülenmektedir. Bavul.com yetkilisinden ve taşıyıcı web sitesinden bagaj hakkında tam bilgi edinebilirsiniz.

Aeroflot

Nereye/nereden the U.S.
Flight Class El bagajı ilk verilen bagaj ikinci verilen bagaj
Economy class Ücretsiz (1 bagaj -maksimum 45 toplam doğrusal inç (115 cm toplam)/ 22 lbs (10kg)) Ücretsiz (1 bagaj -maksimum 62 toplam doğrusal inç (158 cm toplam)/ 50lbs (23kg))
Premium economy class Ücretsiz (1 bagaj -maksimum 45 toplam doğrusal inç (115 cm toplam)/ 33lbs (15kg)) Ücretsiz (2 bagaj -maksimum 62 toplam doğrusal inç (158 cm toplam)/ 70lbs (23kg)) Ücretsiz (2 bagaj -maksimum 62 toplam doğrusal inç (158 cm toplam)/ 70lbs (23kg))
Business class Ücretsiz (1 bagaj -maksimum 45 toplam doğrusal inç (115 cm toplam)/ 33lbs (15kg)) Ücretsiz (2 bagaj -maksimum 62 toplam doğrusal inç (158 cm toplam)/ 70lbs (23kg)) Ücretsiz (2 bagaj -maksimum 62 toplam doğrusal inç (158 cm toplam)/ 70lbs (23kg))