Aegean Airlines Uçak Bileti Online Sorgulama ve Rezervasyon

Bir hava yolu şirketi hakkında bilgi arayın
 
 
 
 
Havayolu ittifakı: Star Alliance
Sık uçuş programı: Miles & Bonus
 
Aegean Airlines SA , Yunanistan'ın yolcu taşıma sayısı, uçuş gerçekleştirdiği destinasyon ve filo büyüklüğü bakımından en büyük havayolu şirketidir. Atina ve Selanik'den, büyük Yunan destinasyonlarının yanısıra birçok Avrupa destinasyonuna tarifeli ve charter uçuş hizmeti sunmaktadır. Havayolunun ana merkezi Atina Uluslararası havalimanı, ikinci merkezi ise Selanik Ulusalararası havalimanıdır. Ayrıca sezonluk olarak diğer altı Yunan havalimanını da yaz aylarında kullanmaktadır.
 
Aegean havayolları filosu 25 AIRBUS A320, 4 AIRBUS A321 ve 1 AIRBUS A319'dan oluşmaktadır.
 
Aegean, Haziran 2010’dan beri, dünyanın en güçlü havayolu birliği olan ve yolcularına dünya erişimi, bilinirlik ve sıkıntısız yolculuk deneyimi sunan STAR ALLIANCE’in üyesidir.
 
Aegean, faaliyet gösterdiği 14 yıl içinde European Regions Airline Association (ERA) tarafından 6 kez ödüle layık görülmüş; ayrıca, Atina Uluslararası Havaalanı tarafından, havaalanının yolcu artışına en çok destek olan taşıyıcı olduğu için birkaç kez ödüllendirilmiştir. Son olarak, Aegean 2013 yılında, Skytrax World Airline ödülünü, Avrupa’nın en iyi bölgesel havayolu dalında almıştır.
 
Aegean Havayolları'nın Türkiye çıkışlı uçuşları; İstanbul'dan Atina ve İzmir'den Atina'ya olmak üzere karşılıklı seferlerle direkt olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, Yunanistan da bir çok noktaya Atina üzerinden aktarmalı olarak uçuş olanağı sağlamaktadır.
 
 

Bagaj Politikaları

* Yasal uyarı: Bagaj taşıma hakkı sadece bilgi amaçlıdır. Bagajınızın maksimum ağırlığı elektronik biletinizde görüntülenmektedir. Bavul.com yetkilisinden ve taşıyıcı web sitesinden bagaj hakkında tam bilgi edinebilirsiniz.

Aegean Airlines

Bu havayolu için mevcut bagaj politikası bulunmamaktadır