Sistem nasıl çalışır? - Uçuş rezervasyonu

 
 
1) Destinasyonu seçin: İlk olarak seyahat şeklinizi seçin: tek yön veya gidiş-dönüş.
 
Kalkış şehri/havaalanı Şehir/havaalanı adını girin veya [havaalanı seçin] bağlantısını kullanarak listeden seçim yapın. Kalkış alanına benzersiz bir kod girilmesi için ikinci yöntemi kullanmanızı öneririz. [havaalanı seçin] öğesini tıkladığınızda, ülke, şehir ve ardından uygunsa havaalanı seçebileceğiniz yeni bir pencere açılır. Listeden seçim yapın ve uçuş ara'yı tıklayın.
 
Varış şehri/havaalanı: Şehir/havaalanı adını girin veya [havaalanı seçin] bağlantısını kullanarak listeden seçim yapın. Kalkış alanına benzersiz bir kod girilmesi için ikinci yöntemi kullanmanızı öneririz. [havaalanı seçin] öğesini tıkladığınızda, ülke, şehir ve ardından uygunsa havaalanı seçebileceğiniz yeni bir pencere açılır. Listeden seçim yapın ve uçuş ara'yı tıklayın.
 
Gidiş tarihi: Tarihi gg/aa/yyyy biçiminde girin veya tarihi seçmek için tıklayın.
 
Dönüş tarihi: Gidiş-dönüş uçuşu seçtiyseniz, tarihi gg/aa/yyyy biçiminde girin veya tarihi seçmek için tıklayın. Dilerseniz, belirli bir saat seçin.
 
 
2) Yolcular: Seyahat edecek yolcu sayısını seçin: Yetişkin, Çocuk (2-11 yaş arası) ve Bebek (0-2 yaş arası).
 
 
3) Diğer seçenekler: Belirli bir sınıf ve en fazla 3 adet olmak üzere tercih ettiğiniz hava yolu şirketlerini seçin.
 
 
4) Arama ve rezervasyon: Tüm veri ve kriterleri girdikten sonra "Ara" öğesini tıklayın. Sonuçların yeni bir pencerede görüntülenmesini bekleyin. Arama Amadeus E-power motoru kullanılarak yapılır ve işlem 120 bit SSL (Güvenli Yuva Katmanı) oturumu ile güvenlik altına alınır. Sonuçlar görüntülendiğinde, istenen yöndeki/tarihlerdeki rezervasyonu tamamlamak için izlemeniz gereken adımlara ilişkin bilgiler sağlanacaktır.